Apostil Onaylı Tercüme

Apostil evraklara tercüme öncesi ve sonrası alınabilir. Bir tercümenin apostil tasdikli tercüme olabilmesi için önce yeminli tercüman tarafından çevrilip imzalanması ve ardından noter onaylı hale getirilmesi gerekmektedir. Tercüme ofisimiz; tüm dillerde kaymakamlık ve valiliklerden sizlere apostil onaylı tercüme hizmeti desteği sağlamaktadır.

Apostil, bir belgenin gerçek olduğunu onaylayarak farklı ülkelerde yasal olarak geçerliliğini sağlayan bir belge onay işlemidir. Apostil Tasdikinin kuralları 06.10.1961 tarihinde Lahey Konvansiyonuyla belirlenmiştir. Apostil kuralları sadece Lahey Konferansı'na üye ve/veya taraf devletler arasında kabul görür.

Apostil onaylı tercüme'de sıkça sorulan sorular ve detaylara kısaca aşağıda değinelim.

Apostil Çeşitleri Nelerdir?

Apostil, eğer yurt dışından gelen bir evrak Türkiye’de kullanılacaksa oradan apostilli olarak gelmesi gerekmektedir. Sonrasında apostilin çevirisi yapılır ve sizlere ister yeminli ister noter onaylı tercüme olarak teslim edilir. Birde Türk makamlarından aldığımız bir evrak yurt dışında kullanılacaksa onda da şu işlemler izlenir. İlk olarak tercüme yapılır ardından noter onayı alınır sonrasında da kaymakamlık veya valiliklerden yurt dışında kullanım için apostil alınır.

Apostil Hangi Evraklara Alınır?

Apostil genelde yurt dışında kullanımlar için kişisel belgeler veya ticari şirket belgelerinde alınır. Örnek olarak vekaletler, imza sirküleri, ticari sicil, resmi gazete, doğum belgesi, evlilik evrakları, nüfus kayıt, sicil kaydı, ikametgah, kimlik, ehliyet gibi belgelerde alınabilmektedir. Kullanacağınız kurumun isteğine göre elinizdeki evraka apostil onayı aldırabilirsiniz.

Apostil Ücretli midir?

Apostil onayı ücretsiz bir işlemdir. Fakat aracı kurumlarla tercüme ofisi gibi çalıştığınızda bu işlem için ek ücret talep edilir. Tercüme hizmeti talep ettiğinizde bizlerden apostil onaylı istemeniz halinde bu işlemleri sizin için hallediyoruz.

Noterli Tercümeye Apostil Nereden Alınır?

Apostil iki kurumdan alınır. Kaymakamlık veya valilikler evraklarınıza apostil tasdiki yapar.

Apostil Onayini Siz Alabilir Misiniz?

Zamanınız yok tercüme ve noter yaptırdığınız evraka apostil onayı da almak istiyorsunuz. Sizin bunun için zaman kaybetmenize gerek yok tarafımızca bu işlem yapılabilmektedir. Tercüme hizmeti konusunda aklınıza takılan tüm sorular hakkında günün her saati WhatsApp hattından veya canlı destek üzerinden bize yazabilirsiniz.

Online Olarak Tercüme Sonrası Apostil Hizmeti

Tercüme büromuz apostil konusunda ülkemizin iş yükünü çeken ve hızlı bir şekilde hizmet vererek evraklarınızı dilediğiniz standartlara ulaştıran bir ofistir. Sitemizden tercüme siparişi verdiğinizde eğer apostil de isterseniz o sekmeyi seçerek ve alınacak ülkeyi de not kısmında belirtirseniz evrakınız önce tercüme sonra noter ardından da dilediğiniz ülke için apostillenir. Belge sizlere bu şartlar sağlanarak tarafımızca teslim edilir.

Apostilli Çeviri Yaptırcam Ödemeyi Nasıl Yaparım?

Apostil onaylı tercümeye ihtiyacınız oldu ve bununla uğraşacak zamanınız yoksa, tüm dillerde apostil onayı alan ofisimizden destek alabilirsiniz.Tercüme büromuzdan online olarak evrak çeviri ve noter hizmeti yanında apostil desteği talebinde de bulunabilirsiniz. Apostil onayı için dilediğiniz ülkeyi seçerek EFT, Havale ve Kredi Kartı ile ödemenizi yaparak çeviri hizmetini apostilli olarak alabilirsiniz.

Apostil Onaylı Tercüme Apostilli tercüme veya apostil onaylı çeviri için ofisimiz tüm dillerde noter sonrası sizlere kaymakamlık ve valiliklerden evraklarınıza onay alarak destek olmaktadır.
www.tercumeofisi.com
Whatsapp
Yeminli, Noterli ve Apostilli tercüme için yardım hattı.