Portekizce Tercüme

Portekiz, Akdeniz ülkesi olması ve insanlarının sıcak kanlı oluşları sebebi ile çok yakın ilişki içinde olduğumuz bir ülkedir. İletişim dil ile sağlandığından Portekizce tercüme bu anlamda çok sık kullandığımız ve iş yaptığımız diller arasında yer almaktadır. Portekiz ile genelde eğitim, turizm ve ticari ilişkilerimiz vardır.

Portekizce Tercüme'de müşterimizden gelen soruların bir kısmını derleyerek makalemizde paylaştık. Makalenin devamında sizde aradığınız soruların cevabını bulabilirsiniz. Aklınıza takılan tüm soru ve sorunlar için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Portekizce’den Türkçe’ye Çeviri Yaptıracağım

Portekizce çeviride yön çok önemli değildir. İster Türkçe Portekizce veya Portekizce Türkçe olsun yönlerin bir önemi yoktur. Bizim çalışma şartımız ve koşullarımız sizlere daha iyi hizmet için kaynak ve hedef dile bakarak hedef dilde ana dili olan tercümanla çalışmak prensibimizdir. Bu sayede yüzlerce referansa ulaştık.

Portekizce Evraklarım Yeminli Tercüman İmzalı Olmalı

Portekizce çeviri yaptırdınız. Çeviren tercümanın kaşe ve imzası da gerekli. Yeminli tercüme demek tercümanın yaptığı çeviriyi onaylaması ve doğru yaptığını beyan etmesi işlemidir. Sizden Portekizce yeminli çeviri istendi. Ofisimize ulaşmanız yeterli bir çok alanda sizlere destek olmaya devam ediyoruz.

Pasaportumu Portekizce Tercüme ve Noter Yaptıracağım

Evraklarda noter onayı çok önemli bir ayrıntıdır. Örnek olarak pasaportu ele aldığımızda tercümesi yapıldı ardından noter tasdikine ihtiyaç var. Tercüme Ofisi olarak sizlere pasaport tercüme sonrası noter ücretini net olarak bildirerek çalışıyoruz. Noter ücretleri sayfa başı olarak belirlenmekte ve satır sayıları ve yoğunluğa göre fiyatlar ortaya çıkmaktadır. Ortalama fiyat vermek gerekirse pasaportun Portekizce noter onayı 90 TL civarındadır.

Vekaletname Portekizce ve Apostilli Olacak

Yurt dışında iş yapıyorsunuz. Vekaletname gibi belli başlı evraklarda eğer vereceğiniz kurum sizlerden apostil isterse adresiniz ofisimiz olmalı. Önce evrakın tercümesi ardından noteri ve son olarakta kaymakamlık ve valilikten apostili tarafımızca alınarak evrak sizlere ulaştırılmaktadır. Apostil işlemi yapan kişi tarafından alınırsa ücretsizdir. Aracı kurumlar ücret talep edebilir.

Portekizce Tercümanların İş Yükü

Portekizce yoğun kullanım alanı olan dillerden olduğu için çevirmenlerin çalışma koşulları da bir hayli yoğundur. Ortalama Portekizce’den Türkçe’ye 15 bin karakter dolayında çeviri hizmeti sağlarken Türkçe’den Portekizceye 12 bin dolaylarında çeviri yapılabilmektedir. Çapraz diye tabi edilen Portekizce İngilizce ve İngilizce Portekizce’de ise bu rakam yine 15 bin karakter civarındadır.

Portekizce’de Alan ve Acil Çeviri Hizmetleri

Tüm dillerde olduğu gibi Portekizcede de acil istekler olabilmektedir. Ofisimiz bu konularda işin mahiyetine göre şu şekilde yardımcı olmaktadır.

  • Öncelikle işin karakteri belirlenir.
  • Tek veya birden fazla tercüman durumuna göre plan yapılır.
  • Müşteri isteğine göre çeviri için ortak kelime analizi yapılır
  • Tercüme yapılırken bir yandan editör kontrolü

ile işlem tamamlanır. İstediğiniz boyutta çeviriler için ofisimizden acil hızlı çeviri yardımı alabilirsiniz. Portekizce tercümede genelde medikal, tıp, hukuk, sözleşme, finans, eğitim ve turizm alanları çevirileri yoğunluktadır.

Portekizce Evrak Çevirisi Yapıyor Musunuz?

Portekizcede her alanda çeviri yapıyoruz. Genelde evraklarda şirket evrakları, pasaport, vekaletnameler, sağlık raporları, vize evrakları gibi genel evrakların tercümeleri yapılmaktadır.

Portekizçe Doğum Belgesi Tercümesi

Bu dilde ülkemizde en fazla gelen taleplerden biri de doğum belgesi tercümesidir. Portekizceden Türkçeye veya Türkçeden Portekizceye doğum belgesi çeviri talepleri yoğundur. Burada birkaç noter vermek gerekir. Doğum belgesinde evrakın aslının apostilli olması gerekir. Daha sonra bulunduğu ülkede çeviri noter yapılarak işleme tabi tutulur. Ancak buradan Portekizce konuşulan ülkeye gidecek ise evrakın aslına apostil sonra çeviri ve ardından noter yapılır. Sonuna da apostil alınarak ilgili ülkeden kullanabilirsiniz.

Portekizce Türkçe Sözleşme Tercümesine Ne Kadar Öderim?

Bu soruya cevap vermek için şu bilgileri bilmemiz gerekir. Kaynak ve hedef dili biliyoruz. Tercümenin konusu belli içeriği belirsiz. Yeminli, noterli, apostilli mi bu bilgiler gerekli. Ayrıca teslim zamanı ve ek kontrol talebi gibi bilgilere bakılarak çeviri için Portekizce çeviri fiyatı belirlenir. Daha fazla ayrıntı için proje ekibimizden bilgi alabilirsiniz.

Portekizce Tercüme Portekizce Tercüme hizmetimizi dile hakim ve ana dili Portekizce olan tercümanlarımızla veriyoruz. Hızlı tercüme için lütfen iletişime geçiniz. Sitemizden online dosya yükleyerek Portekizce çeviri hizmeti alabilirsiniz. EFT, Havale ve Kredi Kartı ile ödeme seçeneği.
www.tercumeofisi.com
Whatsapp
Yeminli, Noterli ve Apostilli tercüme için yardım hattı.