Korece Tercüme

Kore ülkemiz için önemli bir yer tutan ülkelerden biridir. Kuzey ve Güney Kore olarak iki ülke olarak bilinmektedir. Genelde Kuzey kapalı bir ülke olduğundan dünya ile ilişkisi yoğun olan ülke Güney tarafıdır. Korece tercüme bu anlamda sadece Güney Kore ile yapılan çeviri hizmetidir desek yanlış söylemiş olmayız. Korece çeviri hizmeti almak için ofisimizle iletişime geçmeniz yeterli. Makalemizin devamında çeviri ile alakalı detaylar ve müşterimizden gelen bazı soruların yanıtları bulunmaktadır.

Korece Tercüme'de Bunlara Dikkat!

Korece çeviride yapılması gereken öncelikle anadilde çevirmenlerle çalışma prensibine uymaktır. Ayrıca tercümanın uzmanlık alanına göre iş verilmelidir. Editör kontrolü olmazsa olmazlardan biri olmalıdır. Ayrıca çevirmenin deneyimi dili öğrendiği yer vs. bilgilere de dikkat etmek gerekir.

Korece Teknik Şartname Tercümesi Yeminli İstiyorum

Kore dünyada teknik alanda önde gelen ülkelerden bir tanesidir. Yeminli olarak şartname tercümesi istenmiş olsun. Burada tercüman çeviriyi yapar daha sonra yeminli olması için tercümenin doğru olduğunu beyan ederek imzalar buna Korece yeminli tercüme deriz.

Noter Tasdikli Korece Çeviri Hangi Noterde Yaptırabilirim?

Korece tercüme noter onaylı istendiğinde öncelikle tercümenin tamamlanması gerekir ardından çeviri bittikten sonra tercüme kaleme alınır. Çeviride noter onayı sayfa başı ve sayfadaki satır sayısına göre belirlenir. Evraklarınıza noter yaptırmak için bizler noterden sizin için fiyat alır sizlere bildirerek çeviriniz noterlenir. Noter olarak Beyoğlu 3 ve Üsküdar 17 noterlerle çalışmaktayız.

Kore İçin Diplomama Apostil Almak İstiyorum

Diplomanızı Türkçe’den Korece’ye tercüme ettik. Yeminli ve noter işlemleri tamamlandı. Sizlere apostilli gerekli bu durumda yapılması gereken işlem sizlere kaymakamlık ve valiliklerden apostil onayı almaktır. Apostil tarafınızca alınırsa ücretsizdir. Apostil tercümeli evraka almak için noter onayı şarttır. Ayrıntı için bize ulaşabilirsiniz.

İmza Sirkülerine Konsolosluk Onayı Almam Gerek

Bu sorular genelde sık sorulur. Açıklama olması açısından bilgi vermek istiyoruz. Genelde şirket evrakları ve eğitim amaçlı şeylerde konsolosluk onayları da talep edilebilir. Bu durumda yapılması gereken Tercüme noter onayı ve apostil sonrası konsolosluktan randevu alarak Kore Konsolosluğu’ndan onay almaktır. Konsolosluk onayları genelde ücrete tabidir.

Korece Tercüme Evrakları

Korece çeviri isteklerinde evrak olarak genelde

 • Vekaletnameler
 • İmza sirküleri
 • Sicil gazete
 • Diploma
 • Sağlık sigortası
 • Pasaport

gibi evraklarla birlikte evlilik evrakları yoğun talep içerir.

Korece Acil Tercüme Ve Tercüman Şartları

Korece’de yüklü 100 bin karakter 30 bin kelime gibi işlerde sizlere yardımcı oluyoruz. Acil veya hızlı olarak talep ettiğiniz çevirilerde çeviri ofisimiz ortak terminoloji ve kullandığı özel programlar sayesinde sizlerin isteklerine kısa sürelerde cevap vermektedir. Tercüme süresi konuda çalışacak çevirmen sayısını da belirler. Şöyle düşünürsek bir Korece tercüman günde 15 bin karakter çeviri yaparsa ortalama 100 bin karakterlik bir çevirinin bir günde yetişmesi için en az 5 çevirmenin çalışması gerekir. Bu ve benzeri örnekler ve ayrıntılı bilgi için telefonlarınızı veya maillerinizi bekliyoruz.

Online Korece Yeminli Tercüme

Korece dilinde ofisimiz sizlere yeminli tercüman kadrosu ile hizmet verirken 24 saat tercüme hizmetini aksatmamak için online Korece çeviri sistemini geliştirerek Koreceye veya Koreceden diğer dillere tercüme isteklerinizi sistemimiz sayesinde karşılama fırsatı sizi bekliyor. Yeminli tercüman hizmetini online sistemede taşıyan ofisimiz 24 saat yanınızda.

Korece Alan Tercümeleri ve Fiyatların Belirlenmesi

Korece dilinde ekonomi, ticari, teknik, teknoloji, uçak sanayi, inşaat, eğitim vb. alanlarda hizmetlerimiz mevcuttur. Korece tercüme fiyatlarına gelince sizden gelen maillere göre bir fiyatlandırma oluşur.

 1. Korece’den tercüme edilecek evrakın hedef dili (Korece- İngilizce)
 2. Konusu içeriği (Kullanım kılavuzu-makine)
 3. Karakter kelime sayısı (10 bin kelime – 5 bin karakter)
 4. Teslim zamanı
 5. Onay durumu (yeminli-noterli- apostilli)
 6. Müşteri notları ve ek istekler

gibi durumlara bakılarak çeviri için ücret oluşturulur. Korece yeminli, noterli ve apostilli fiyatlar için bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

Korece Tercüme Korece tercüme için yeminli, noterli, apostilli ve sözlü Korece tercüman hizmetlerimiz 24 saat kesintisiz sizlerin hizmetinde.
www.tercumeofisi.com
Whatsapp
Yeminli, Noterli ve Apostilli tercüme için yardım hattı.