Arapça Tercüme

Arapça dünya dilleri arasında belki de en zor diller arasında yer almaktadır. Hem ülke olarak bağlarımız hem de gerek turistik gerek dini vazifeler gerekse de inşaat üzerine yapılan işlerle ilgili yoğun olarak Arapça tercüme kullanılmaktadır. Arap yarım adası komşularımızın Arapça kullanması Türkçe Arapça ve Arapça Türkçe çeviri alanında iş yükünü arttırmıştır. Arap alfabesi ve lehçelerinde anadilde çevirmenlerle çalışmamız sayesinde ülkemizde özellikle İstanbul ve metropol kentlerde en yoğun çalışan tercüme ofisiyiz.

Arapça tercüme'de sıkça sorulan sorular ve detaylara makalemizin devamında yer verdik.

Arapça Tercüme Yaptırırken Neye Dikkat Etmeliyim?

Elinizde Arapça tercüme olacak veya Arapça’dan Türkçe’ye çevrilecek belgeler var. İlk olarak şu başlığa dikkat etmelisiniz. Fiyattan önce kaynak hedef dil arasında çeviriyi yapacak tercümanın hedef dilde anadilde tercüman olmasına dikkat edilmelidir. Ayrıca tercüme konusu kullanım kılavuzu ise örnek olarak bu alanda deneyimli bir çevirmen tercih edilmelidir. Tercüme ofisi olarak bizlerin çalışma prensibi budur.

Tercümelerim Arapça Yeminli ve İmzalı Olmalı

Tercüme hangi yöne yapılırsa yapılsın Arapça tercümede çeviri işlemi tamamlandıktan sonra sizin isteğiniz evrakları yeminli olarak almak ise noter yeminli Arapça tercümanımız tarafından çevirileriniz onaylanır ve Tercüme Ofisimizin kaşeleri vurularak çeviri sizlere yeminli Arapça tercüme olarak teslim edilir. Arapça yeminli çeviride tercüman kaynak ve hedef dil üzerinden doğru tercüme yaptığını belirterek imza atar.

Arapça Tercümeli Evraklarıma Noter İçin Kaç Para Öderim

Arapça çeviri yaptırdınız. Bu Arapça’dan Türkçe veya tersi Türkçe Arapça olabilir. Elinizdeki dokümanlara noter onayı istendi. Bu durumda tercüme ofisimiz evraklarınızı noterli şekilde hazırlar ve noter tutarını size bildirerek Arapça noter onaylı tercümeniz hazırlanır. Noter ücretleri sayfa olarak veya doküman içindeki satırlara bakılarak verilir. (Proje ekibimiz noter fiyatları için sizi bilgilendirecektir.) Noter ücreti ile tercüme fiyatı ayrı şeylerdir. Ayrıca sitemizin online tercüme kısmına evrakınızı yükleyerekte noter fiyatı sorgulaması yapabilirsiniz.

Arapça Apostil Nereden Alabilirim?

Arapça belgelerinize yeminli ve noterli olarak tercüme yaptırıp onaylarını aldınız. Arap ülkelerinde kullanmak için sizden birde apostil talebi geldi. Genelde Arap ülkeleri için apostil anlaşmaları valiliklerce yapılmaktadır. Bundan dolayı bulunduğunuz ilin valiliğinde evraklarınıza apostil alabilirsiniz. (Apostil ücretsiz işlemdir tarafımızda yapılırsa sizlerden ek ücret talep edilir)

Arapça Tercüman Bir Günde Ne Kadar Çeviri Yapabilir?

Arapça tercüme zor ve çok geniş alanlı bir dildir. Bundan ötürü çok fazla kelime hazinesi olan bu dilde çeviri yapmak oldukça zordur. Ortalama deneyimli bir tercümanın Arapça’da çeviri kapasitesi günlük 15 bin karakterdir. Kelime olarak 3 bin kelime gibi düşünülebilir. Ayrıca ülkemizde sadece Türkçe Arapça dışında çapraz diye nitelendirdiğimiz Arapça İngilizce ve İngilizce Arapça alanında da Bu rakamlar civarı tercüme yapılmaktadır. Acil çevirilerde bu rakamların üstüne çıkılmaktadır.

Arapça Çeviride Evrak Çeviri İstekleri

Arapça çeviride yoğun olarak ticari satın alma evrakları tercüme edilmektedir. Pasaport tercüme işlemi başta olmak üzere aşağıdaki belge ve evraklarda yoğun olarak tercüme talebi ile bize ulaşmaktadır.

 • Vekalet
 • Noterden yetki
 • Evlilik evrakları
 • Oturum izni
 • Tapu işlemleri

Ev satın alma ile ilgili işlemler yapılmaktadır. Arapça resmi evrak tercümelerinde çeviri aşaması ve izlenecek yol haritası ile ilgili ofisimizden yardım alabilirsiniz.

Acil Arapça Tercümeye İhtiyacım Var

Acil çevirilerde yanınızdayız. Elinizdeki dokümanın büyüklüğüne göre farklı seçenekler sunarak yardımcı oluyoruz

 • Kısa zamanda istenen tercümelerde birden fazla tercüman ile çalışmak
 • Baş sorumlu çevirmenin ortak kelime analizi yapması
 • Arapça tercümenin istenen teslim zamanına göre işi paylaştırma
 • Çeviri yapılırken editör kontrolü aynı anda yapılması
 • İmla, yazım kuralları ve genel kontrol işlemine tabi tutulması

Tercüme ofisi olarak yapılabilecek ve hatasız bir çeviri için maksimum hızla çalışmak gibi bilgiler ışığında acil Arapça tercüme isteklerinize karşılık veriyoruz. Yüklü ve kısa zamanda yapılması gereken dosyalarınız için ofisimiz hizmetinizde. Acil tercüme konusunda müşterilerimizin bilmesi gereken konu standart çeviri ile aynı ücrette olamayacağı ve neredeyse sorunsuz bir tercüme için aralıksız çalışılması gerektiği bilinmelidir.

Hangi Alanlarda Arapça Tercüme Yapıyoruz?

Arapça’da neredeyse Arap yarım adasındaki tüm ülkelerdeki çalışma arkadaşlarımız sayesinde olabildiğince fazla konuda çeviri hakimiyetimiz mevcuttur. İnşaat, teknik, sözleşme, yer altı sistemleri, havacılık, alt yazı, dublaj, akademik, evrak, sözlü, simültane gibi benzer bir çok alanda hizmet vermekteyiz.

Online Arapça Tercüme İle Tanışın

Online Arapça tercüme ile tanışmaya sizleri bekliyoruz. Online tercüme de zaman sınırı yok. İstediğiniz saat ve vakit diliminde sitemize girerek Arapça dilinden dilediğiniz dile veya istediğiniz dilden Arapça'ya çeviri talebinde bulunabilirsiniz. Ayrıca tercüme onayları olan yeminli Arapça tercüme, noterli Arapça tercüme ve Arapça tercümelere apostil içinde bizlerle bağlantıya geçebilirsiniz.Sitemizden bu alanlarda dilediğiniz saatte hizmet alabilirsiniz.

Arapça Konuşan Ülkelere Apostil Hizmetimiz

Mısır, Cezayir, Sudan, Irak, Fas, Suudi Arabistan, Yemen, Suriye, Tunus, Birleşik Arap Emirlikleri, Ürdün, Libya, Lübnan, Filistin, Moritanya, Umman, Kuveyt, Katar,ve Bahreyn gibi ülkelerde Arapça konuşulmaktadır. Buraya apostil hizmeti yeminli tercüme ofisimizce verilmektedir. Bu ülkelere apostil için valilikler görevlidir. Tercümeli evraklarınız için ofisimiz ile bağlantıya geçebilirsiniz.

Kuveyt Ülkesine Konsolosluk Onayı

Ayrıca firmamız bu ülkeler için apostil dışında konsolosluk hizmeti de sağlamaktadır. Kuveyt ülkesinde yapacağınız tüm işlerinizde apostil desteği için bizimle bağlantıya geçebilir ve konsolosluk onay işlemlerinizi birlikte yürütebiliriz.

Katar Ülkesine Konsolosluk Onayı İşlemi

Ülkemizin en yoğun ticari faaliyet yürüttüğü diğer ülkede Katar'dır. Bu ülke içinde çeviri sonrası noter apostil ve gerekli hallerde konsolosluk oany işlemleri "Yeminli Tercüme Ofisi"miz tarafından yürütülmektedir. Bu ülke için tüm taleplerinizi mail, telefon ve whatsapp üzerinden bizlere iletebilirsiniz.

Birleşik Arap Emirlikleri (Dubai) İçin Konsolosluk Onayı

Tercüme ofisimiz sizlere Arap ülkelerinde her türlü desteği verirken Birleşik Arap Emirlikleri için ayrıca konsolosluk hizmeti de sağlamaktadır. Dilediğiniz evrak için bizlerden çeviri noter ve sonrasında apostil hizmetini aldıktan sonrası sizlerin konsolosluk süreçleri de tarafımızca yönetilmektedir. Yeminli Tercüme Ofisi olarak sizlere destek vermekten mutluluk duymaktayız.

Arapça Çeviri Ücretleri Nasıl Belirleniyor?

Arapça dilinde müşterilerimizin merak konularından biri olan çeviriye ödeyeceği rakamı öğrenme noktasında artık mail at cevap bekle telefonda ara fiyat al uğraşlarına girmeden sitemize girerek hızlıca online Arapça tercüme için teklif alabilirsiniz. Dil seçimi yaptıktan sonra evrakı sisteme yükleyip veya sisteme yazı girerek alan seçimi yapınız. Ardından yemin, onay veya apostil gibi ek hizmet talebinizi belirtin. Özel isteğiniz kargo vs. varsa bildirerek tercüme için EFT, Havale ve Kredi Kartı ile ödeme yaparak online tercümenize start verin. Bunun yanında manuel olarakta fiyat teklifi aşağıdaki gibi alabilirsiniz.

Arapça dilinde çeviri istekleriniz tarafımızca karşılanırken fiyatlar şöyle belirlenmektedir.

 1. Gönderdiğiniz mailin kaynak ve hedef dili (Arapça-Türkçe)
 2. Konusu (medikal-ticari)
 3. Karakteri (1000 karakter-300 kelime)
 4. Teslim zamanı (acil-standart teslim)
 5. Yeminli Arapça tercüme (Evraklar yeminli tercüman imzalı-imzasız)
 6. Noterli Tercüme (çevirilere noter yapılması)
 7. Apostil (kaymakamlık-valilik onayı)

gibi durumlara bakılarak çeviri ekibimiz Arapça tercüme fiyatını yazılı ve sözlü olarak tarafınıza iletir. Tercümelerde noter ücretleri ayrıca belirlenir. Arapça her alandaki çevirileriniz için proje ekibimiz yanınızda.

Arapça Tercüme Arapça Tercüme konusunda 15 yıla varan tecrübemiz ile siz değerli müşterilerimize destek vermekten memnuniyet duyarız. Arapça yeminli çeviri, noter onaylı tercüme veya apostil ihtiyacınız halinde konsolosluk onay işlemlerinde Arapça konusunda ofisimizden destek alabilirsiniz. Online olarakta Arapça çeviri desteğimiz hizmetinizde.
www.tercumeofisi.com
Whatsapp
Yeminli, Noterli ve Apostilli tercüme için yardım hattı.