Noter Onaylı Tercüme

Tercümede önemli başlıktan biri de çevirinin Noter tasdikli olması durumudur. Tercüme yapıldıktan sonra çeviriyi talep eden kurumun isteğine göre yeminli tercüman imzası ve tercüme ofisi kaşelerinin üzerine noter onayı alınmasına noter onaylı tercüme denir. Tercüme Ofisi olarak tüm evrak ve belgelerinizde 160 dilde noter tasdikli tercüme hizmeti sağlamaktayız.

Yeminli Tercüme İle Noterli Çeviri Farkı

Yeminli tercüme tercüme bürosu imzalı olurken burada ek onay ücreti yoktur. Ama evrakların noterden onay alınması için sayfa başı notere 157 TL’den başlayan fiyatlarda ödeme yapılır. Sayfa başı fiyatları tercüme evrakındaki satır sayısı kelime ve harf sayısına göre noterlikçe belirlenir.

Tercümede Noter Ücretleri Nasıl Belirlenir?

Çeviri yapıldıktan sonra eğer noter onaylı isteniyorsa merak edilen konulardan bir tanesi de tutacağı rakamdır. Bu durumda noterler sayfa başı sayfa satır ve içerik yoğunluğuna göre fiyat belirler. En düşük tutar 2022 yılı için 157,00 TL'dir. Noter ücretleri hakkında ayrıntılı bilgiyi proje ekibimizden alabilirsiniz.

En Çok Noter Onaylı Yaptırılan Evraklar

 • Pasaport
 • Vekaletname
 • Kimlik
 • Ehliyet
 • Nüfus cüzdanı
 • Emlak-gayrimenkul alım satımları
 • Şirket evrakları
 • Mahkeme evrakları (boşanma vb.)
 • İş teklif sözleşmeleri
 • Dava dilekçeleri
 • Bilirkişi raporları
 • Denklik belgeleri
 • Diploma
 • Transkritpt

İkametgah gibi bir çok evrak için noter onayı alınır.

Noter Yeminli Tercüman Olmak İçin

Noter yeminli tercüman olmak için öncelikle noterlik kanununun 75. Maddesine göre çevirmen yemin ettirilir. Tercüman adı soyadı, adresi, doğum tarihi, tahsili, bildiği diller, bu dilleri bildiğine dair diplomaları, transkripti, ortaya koyarak çevirmen imzalar ardından noter imzalayarak tercüman noter yeminli çevirmen vasfı kazanır.

Hangi Dillerde Noter Onaylı Çeviri Yapıyoruz?

İngilizce Tercüme, Almanca, Arapça, Rusça, Fransızca, Kürtçe, Farsça, Azerice gibi aklınıza gelebilecek 160 dilde noter tasdikli tercüme hizmeti veriyoruz. Noter onaylı tercüme için aynı zamanda sitemizin online kısmından da hizmet alabilirsiniz.

İstanbul’da Çalıştığımız Noterler

İstanbul’un hem Avrupa hem de Anadolu yakasında ofislerimizde sizlere noter tasdikli çeviri hizmeti sunmaya devam ediyoruz. Avrupa Yakasında Beyoğlu 3 noterliği Anadolu Yakasında ise Üsküdar 17. Noter ve Kadıköy 11. Noterlikleri ile çalışmaya devam ediyoruz.

Türkiye'nin Her Yerine Noter Tasdikli Çeviri Hizmeti

Türkiye'nin neresinde olursanız olun tercüme isteklerinize cevap vermeye devam ediyoruz. Tercüme yaptırdınız ardından noter onayına ihtiyacınız oldu. Proje ekibimiz sizlerle bağlantıya geçerek hangi belgelerinize noter tasdiki istiyorsanız yaptırarak kargo ile adresinize teslim etmeye devam ediyor. Tercüme Ofisimizden hizmet aldığınızda zaman ve mekan sorununu ortadan kaldırırsınız. Çeviri hizmeti online olarak ayağınıza kadar gelir. Aklınızda her hangi bir soru kaldıysa canlı destek ve WhatsApp üzerinden bizlere günün her saati ulaşabilirsiniz.

Online Olarak Noter Ücretini Ödeyebilir Miyim?

Sitemiz Türkiye'de online tercüme hizmeti veren tek firmadır. Sitemizden çeviri hizmeti aldığınızda yeminli tercümenin yanında çevirilere noter tasdiği de yaptırabilirsiniz. Sistemden tercüme satın alırken Noter istiyorum şıkkını işaretleyerek yada açıklama kısmına noterli olsun çevirim yazarak tercüme sonrası proje sorumlunuz noterle görüşerek evrak için fiyat alır. Tarafınıza bildirilen bu rakamı ödediğiniz takdirde evrakın veya belgelerin noter tasdiği tarafımızca yapılır. Online olarak 24 saat sitemizden bu alanda destek alabilirsiniz.

Noter Onayında Kaynak Hedef Ayırımı

Tercümede karıştırılan konulardan biri de Türkçe evrakı noterde onaylarken ödenen rakamlar ile çevirili evrakların arasındaki farktır. Burada bilinmesi gereken tercüme sonrası noter hem kaynak dildeki evrakı hemde çeviri yani hedef dildeki evrakı onaylar. Bundan dolayı ödenen rakamda kaynak ve hedefe bakılarak hesaplanır. Bundan dolayı tercümede çeviri noterleri biraz daha yüksek olmaktadır. 24 saat kesintisiz noter onayı ve bilgisi için ister online ister whatsapp hattımızdan hizmet alabilirsiniz.

Noter Onaylı Tercüme Noter onaylı tercüme de tüm dillerde noter onayı alabilen Türkiye'nin en büyük çeviri bürosuna hoş geldiniz. İngilizce, Almanca, Fransızca, Arapça, Rusça vb. 120 dilde ofisimizden evraklarınıza noter onayı alabilirsiniz. Noter ücretleri için proje ekibimiz hizmetinizde.
www.tercumeofisi.com
Whatsapp
Yeminli, Noterli ve Apostilli tercüme için yardım hattı.