Bulgarca Tercüme

Bulgaristan sınır komşumuz. Doğal olarak her alanda sık ilişki içinde olduğumuz ana devletlerden bir tanesi. Bu anlamda Bulgarca dilini de çok sık kullanmaktayız. Bulgarca tercüme de firma olarak sizlerden gelen talepleri Türkçe Bulgarca ve Bulgarca Türkçe olarak karşılamaktayız. Özellikle sağlık alanında çeviri istekleri bu dilde yoğunlaşmıştır. Ülkemizde sağlık turizmi yeni çeviri alanları açmış ve Bulgarlar her iki yönde de yapılan çevirilerle ülkemize ilgi duymaktadırlar. Bizde Tercüme Ofisi olarak tüm dillerde olduğu gibi Bulgarcada da sizlere tüm alanlarda tercüme hizmeti vermekteyiz.

Bulgarca Tercüme'de Sıkça Sorulan Sorular & Detaylar

Bulgarca Çevirimi Ana Dilde Tercüman Yapsın

Çalışma prensibimiz bu temel üzerine kuruludur. Hangi yöne tercüme isterseniz isteyin o dilde hedef dil her zaman ana dili olan tercümanların yaptığı çeviridir. Ana dilde tercümanla çalışmanın faydaları çevirinin kullanılacağı ülkeye özgü bilgileri içerdiğinden her zaman daha anlaşılır ve işe yarar olacaktır. Ayrıca firma olarak tercümeyi kimin yaptığını belirterek özellikle ana dil vurgusunu sürekli yapmaktayız. İşinizde bir adım önce başlamak için Bulgarca tercümede bizimle çalışın kalitenin keyfini çıkarın.

Bulgarca Doğum Belgesi Yeminli Yapıyor Musunuz?

Bulgarca dilinde yeminli tercüme hizmeti vermekteyiz. Evrak fark etmeksizin tercümanlarımız yaptıkları çevirileri imzalayarak ve doğru olduğunu beyan ederek imzalar. Buna Bulgarca yeminli çeviri denir. Doğum belgesi tercümeleri bu dilde sık istenenler arasında yer alır. Doğum belgesi tercümelerinde çeviri noter ve apostil olmayan evraklar içinde apostil hizmetimiz mevcuttur.

Sayfa Başı Bulgarca Noter Fiyatları Nasıldır?

Noter ücretleri dillere göre çok uçuk farklılıklar gözetmese de genelde belli bir şablonu mevcuttur. Evraklarınızı ister Bulgarcaya ister Türkçeye tercüme edin sayfa başı veya sayfalardaki içerik sayılarına (satır) göre fiyat belirlenir. En düşük fiyat 157 TL olmakla birlikte içeriklere göre bu artabilir. Elinizdeki dokümanları vereceğiniz yere göre noter onayları yapılarak tarafınıza teslim sağlanır.

Bulgarca Evraklara Apostil Alabilir miyim?

Apostil iki şekilde alınır. Eğer Bulgaristan’dan bir evrak aldıysanız ve Türkiye’de kullanacaksanız evrakta apostil yoksa tercüme yapılsa bile burada evraka apostil alamazsınız. Bazı evraklar için istisnalar olabilmektedir. Ancak Bulgaristan’dan apostilli gelirse tercüme sonrası apostil alınır. Birde Türkiye’den alınan evrak için tercüme öncesi ve sonrası apostil kaymakamlık ve valiliklerce verilir. Bulgarca tercüme, noter onayı ve apostil işlemleri için bizimle iletişime geçiniz.

Bulgarca Sağlık Tercümeleri ve Çevirmenler

Bulgaristan ile Türkiye arasında ciddi bir sağlık turizmi mevcuttur. Diş, estetik, burun vb. alanlarda ülkemizdeki tedavilerin başarı oranı ve maliyetlerin düşük olması insanları buraya çekmeye devam etmektedir. Tabi bu alanlarda talebin fazla oluşu tercüme isteğini de artırmaktadır. Bulgarca çeviri alanında tercümanlar günlük 10 ile 15 bin karakter çeviri yapmaktadırlar. Türkçe yönüne yapılan çevirilerde bu oran biraz daha yükselebilmektedir. Ayrıca İngilizce Bulgarca ve Bulgarca İngilizce çeviri taleplerinde de ortalama çeviri 3 bin 4 bin kelime dolaylarındadır.

Evrak ve Belgelerde Bulgarca Çeviri

Bulgarca’da genelde turizm ve sağlık üzerine tercümeler yaygındır. Bu nedenle genelde şu belgelerin çevirileri istenir.

  • Pasaport
  • Vekaletname
  • Sağlık raporu
  • Doğum belgesi
  • Sabıka kaydı
  • Sigorta işlemleri
  • Otel ve rezervasyonlar
  • Sağlık hizmetleri için yapılan kontratlar

gibi belli başlı çeviri talebi alan evraklar bu şekildedir.

Bulgarca Acil ve Alan Tercümeleri

Tüm dillerde olduğu gibi Bulgarca’da da acil çeviri istenilebilir. Düşük karakterli evraklar olabileceği gibi yüksek karakterli işlerde talep edilebilmektedir. Tercüme Ofisi olarak geniş tercüman kadromuz, uzun işlerde kelime analizi yaparak çalışma prensibimiz, birden fazla tercüman ve projede kontrol ekibi ile acil çeviri istekleriniz olabildiğince hızlı karşılanmaktadır. Ayrıca Alan çevirilerinde de sağlık, tıp, medikal başta olmak üzere eğitim, inşaat, gıda, teknik, tanıtım, broşür, Bulgarca seslendirme, alt-yazı, deşifre, dublaj, ihracat, ithalat gibi alanlarda hizmet vermekteyiz. Burada yazmadığımız alanlarla ilgili bilgi alabilirsiniz.

Bulgarca Çeviriye Ne Kadar Öderiz?

Bulgarca çeviri yaptırmak istiyorsunuz. Ama fiyatlar hakkında bilginiz yok. O zaman sizlere kısa bir bilgi verelim istedik. Tercüme edilecek metnin kaynak ve hedef dili, çeviri konusu içeriği, yeminli, noterli ve apostilli oluşu, karakter kelime sayısı, teslim süresi, müşteri notları, tercüme için ek kontrol vb. bilgilere bakarak Bulgarca çeviri ücreti bilgisini sizlerle paylaşırız.

Online Bulgarca Tercümeyi Ne Zaman Alabilirim?

Bulgarca dilinde tercüme taleplerinde diğer dillerde olduğu gibi zaman sınırlaması yoktur. Mesai içi dışı müşteriden çeviri talebi gelmektedir. Bundan ötürü çeviri büromuz sizlere online Bulgarca tercüme sistemi ile 24 saat kesintisiz hizmet vermektedir. Ayrıca tercüme bürosu olarak mail, telefon, canlı destek ve whatsapp hatlarımızdan da tercüme desteği alabilirsiniz.

Bulgarca Tercüme Bulgarca tercümede yeminli tercümandan noter onaylı ve apostilli çeviri hizmeti. Fiyat için online Bulgarca sistemimizden evraklarınızı yükleyerek bilgi alabilirsiniz.
www.tercumeofisi.com
Whatsapp
Yeminli, Noterli ve Apostilli tercüme için yardım hattı.