Yeminli Tercüme

Yeminli tercüme çeviri sektöründe çok sık kullandığımız bir kelime öbeğidir. Çeviriyi yapan tercüman ve onaylayan tercüme bürosunun çalıştıkları noterden yemin zaptı olması ve ıslak imzalı haline yeminli tercüme denmektedir. Tercüme Ofisi olarak 17 yıllık tecrübemizle tüm bu işlemlerde size çözüm üretiyoruz.

Yeminli Tercüme'de Sıkça Sorulan Sorular & Detaylar

Yeminli Çeviri Nerelerde Kullanılır?

Sizlerden gelen tercüme taleplerine göre çeviriler yeminli olarak hazırlanabileceği gibi bazı kurum ve kuruluşlarda yeminli tercümeyi şart koşmaktadır. Örnek olarak şu kurumları sayabiliriz.

 1. Ülkemizde resmi kurum ve kuruluşlarda
 2. Şirketler arası anlaşma ve iş ortaklıklarında
 3. Vize işlemleri sırasında
 4. Bankacılık işlemlerinde
 5. Hastane ve özel sektörlerde
 6. Eğitim ve sosyal sorumluluk projelerinde
 7. Yurtdışından bazı kurum taleplerinde

Vereceğiniz kurumun talebine göre bu liste genel içerikli olup daha da artabilir.

Yeminli Olarak İstenen Evrakların Listesi

Her hangi bir dilde tercüme hizmeti aldınız genel olarak şu evrakların yeminli olarak verilecek kurumlara teslimi istenir.

 1. Pasaport
 2. Vekalet
 3. Sicil kaydı
 4. İkametgah
 5. Nüfus kayıt örneği
 6. İmza sirküleri
 7. Kimlik
 8. Ehliyet
 9. Sözleşmeler
 10. Diploma
 11. Transkript
 12. Banka Hesapları
 13. Geçici mezuniyet belgesi

gibi evraklar resmi kurumlara sunulurken muhakkak yeminli tercüman imzası ve tercüme ofisi kaşesi istenir.

Yeminli Tercüme Aşamaları Nelerdir?

Sizlerden mail gelmesi sonrası tercüme kaynak ve hedef dil baz alınarak yapılır. Bu işlem sonrası tercümenin kontrol aşamaları tamamlanır. Sonrasında çevirmen kaynak ve hedef dil üzerinden tercümeyi doğru olarak yaptığını belirten imzayı atar. Tercüme ofisi kaşesi ile birlikte yeminli tercüme müşteriye teslim edilir.

Her Dilde Yeminli Çeviri Yaptırabilir Miyim?

Tercüme ofisimiz sizlere 160 dilde yeminli tercüme hizmeti sunmaktadır. İngilizce’den Arapça’ya, Korece’den Lehçe’ye kadar aklınıza gelebilecek tüm dillerde yeminli tercüman kadromuzla hizmet vermekteyiz.

Yeminli Tercüman Kime Denir?

Eğitim aldığı dille ilgili elinde diploması veya geçici mezuniyet belgesi olan kişi o dili bildiğine dair evrakları noter huzurunda ibraz ederek o dilde noter yeminli çevirmen olarak anılır. Yeminli tercüman bir tercüme ofisine bağlı hizmet verir. Tercüme ofisi ticaret odası ve diğer şirket kuruluşlarını yaparak yeminli tercüme ofisi olarak hizmet verir.

Yeminli Tercüme Ücretleri Nasıl Hesaplanıyor?

Yeminli tercüme bürosu olarak ülkemizde sizlere daha iyi hizmet vermek için online yeminli tercüme desteği vermekteyiz. Sitemize girdiğinizde istediğiniz diller arasında seçim yaparak sonrasında dosyanızı yükleyerek veya sisteme yazı yazarak fiyat alabilir. Konu veya alan seçimi yaparak ilerleyebilirsiniz. Tercümede kaşe isteklerinizi seçebilir (yeminli, noterli, apostilli veya konsolosluk onaylı) belirleyebilirsiniz. Ardından kargo isteği veya özel istekleriniz varsa açıklama kısmına yazabilir ve işleminizi ödeme sonrası başlatabilirsiniz. EFT, Havale ve Kredi kartından bir ödeme yöntemi seçerek online yeminli tercüme hizmetini alabilirsiniz. 24 saat aracıya gerek olmadan sistem üzerinden işlem yapabilirsiniz. Manuel olarak Yeminli tercüme ücretleri hesaplanırken diller üzerinden yaptığımız gibi kaynak ve hedef dil üzerinden çeviri fiyatı verilir. Tercümenin yeminli olarak istenmesi durumu da çeviride ücret hesaplamasında göz önüne alınır. Yeminli tercüme fiyatları için proje ekibimiz sizlere ayrıntılı bilgi sunmak için her daim hizmetinizde.

Yeminli Çeviri Yaptığımız Alanlar

160 dilde yeminli çeviri yaparken bu diller üzerine gelen alan çevirilerinde de hizmet vermekteyiz. Teknik, ticari, inşaat, reklam, matbaa, kitap, sanat, belgesel, akademik, medikal, tıp gibi aklınıza gelebilecek bir çok alanda yeminli çeviri hizmeti sunmaktayız. Aynı zamanda tapu, noter, hastane, nikah ve adliyelerde de yeminli tercümanlarımızla sözlü ve simültane tercümede de sizlerin destekçisiyiz.

Online Yeminli Tercüme

Ülkemize tercüme alanında getirdiğimiz en büyük yeniliklerden biri de online yeminli tercüme hizmetidir. Sitemize girerek evrak yükleyip veye metin girerek tercümenizin yeminli tercüman imzalı olması talebinde bulunmanız sadece 30 saniyenizi alacaktır. Site size teslim süresi vererek genelde o süreden önce önce sisteme üyelik bilginize ardından da mailinize tarafımızdan yeminli tercümeniz online olarak iletilecektir.

Tercüme Ofisinden Yeminli Çeviri Hizmeti Almak

Ofisimizden yeminli tercüme hizmeti aldığınızda profesyonel ve garantili çeviriye sahip olursunuz. En az 5 yıllık deneyimli tercümanlardan destek alırsınız. Size özel bir proje sorumlusu ve çevirinizi kontrol eden editör ekibi ile çalışma fırsatı bulursunuz. 7/24 hizmet ve sorularınıza cevaplar alabilirsiniz. Türkiye’nin marka tercüme bürosu ile çalışarak sorunsuz çeviriler sizi bekliyor.

Yeminli Tercüme İstanbul ve Türkiye'nin yeminli tercüme bürosu olarak sizlere talebiniz üzerine tüm çeviri dillerinde yeminli tercüman imzalı tercüme desteği sağlamaktayız. Yeminli tercüme ihtiyaçlarınızı bizlere mail veya sitemizdeki online tercüme bölümünden iletebilirsiniz.
www.tercumeofisi.com
Whatsapp
Yeminli, Noterli ve Apostilli tercüme için yardım hattı.