Yeminli tercüme çeviri sektöründe çok sık kullandığımız bir kelime öbeğidir. Çeviriyi yapan tercüman ve onaylayan tercüme bürosunun çalıştıkları noterden yemin zaptı olması ve ıslak imzalı haline yeminli tercüme denmektedir. Tercüme Ofisi olarak 15 yıllık tecrübemizle tüm bu işlemlerde size çözüm üretiyoruz.

Yeminli Tercüme'de Sıkça Sorulan Sorular & Detaylar

Yeminli Çeviri Nerelerde Kullanılır?

Sizlerden gelen tercüme taleplerine göre çeviriler yeminli olarak hazırlanabileceği gibi bazı kurum ve kuruluşlarda yeminli tercümeyi şart koşmaktadır. Örnek olarak şu kurumları sayabiliriz.

 1. Ülkemizde resmi kurum ve kuruluşlarda
 2. Şirketler arası anlaşma ve iş ortaklıklarında
 3. Vize işlemleri sırasında
 4. Bankacılık işlemlerinde
 5. Hastane ve özel sektörlerde
 6. Eğitim ve sosyal sorumluluk projelerinde

Vereceğiniz kurumun talebine göre bu liste genel içerikli olup daha da artabilir.

Yeminli Olarak İstenen Evrakların Listesi

Her hangi bir dilde tercüme hizmeti aldınız genel olarak şu evrakların yeminli olarak verilecek kurumlara teslimi istenir.

 1. Pasaport
 2. Vekalet
 3. Sicil kaydı
 4. İkametgah
 5. Nüfus kayıt örneği
 6. İmza sirküleri
 7. Kimlik
 8. Ehliyet
 9. Sözleşmeler
 10. Diploma
 11. Transkript
 12. Banka Hesapları
 13. Geçici mezuniyet belgesi

gibi evraklar resmi kurumlara sunulurken muhakkak yeminli tercüman imzası ve tercüme ofisi kaşesi istenir.

Yeminli Tercüme Aşamaları Nelerdir?

Sizlerden mail gelmesi sonrası tercüme kaynak ve hedef dil baz alınarak yapılır. Bu işlem sonrası Tercümenin kontrol aşamaları tamamlanır. Sonrasında çevirmen kaynak ve hedef dil üzerinden tercümeyi doğru olarak yaptığını belirten imzayı atar. Tercüme ofisi kaşesi ile birlikte yeminli tercüme müşteriye teslim edilir.

Her Dilde Yeminli Çeviri Yaptırabilir Miyim?

Tercüme ofisimiz sizlere 160 dilde yeminli tercüme hizmeti sunmaktadır. İngilizce’den Arapça’ya, Korece’den Lehçe’ye kadar aklınıza gelebilecek tüm dillerde yeminli tercüman kadromuzla hizmet vermekteyiz.

Yeminli Tercüman Kime Denir?

Eğitim aldığı dille ilgili elinde diploması veya geçici mezuniyet belgesi olan kişi o dili bildiğine dair evrakları noter huzurunda ibraz ederek o dilde noter yeminli çevirmen olarak anılır.

Yeminli Tercüme Ücretleri Nasıl Hesaplanıyor?

Yeminli tercüme ücretleri hesaplanırken diller üzerinden yaptığımız gibi kaynak ve hedef dil üzerinden çeviri fiyatı verilir. Tercümenin yeminli olarak istenmesi durumu da çeviride ücret hesaplamasında göz önüne alınır. Yeminli tercüme fiyatları için proje ekibimiz sizlere ayrıntılı bilgi sunmak için her daim hizmetinizde.

Yeminli Çeviri Yaptığımız Alanlar

160 dilde yeminli çeviri yaparken bu diller üzerine gelen alan çevirilerinde de hizmet vermekteyiz. Teknik, ticari, inşaat, reklam, matbaa, kitap, sanat, belgesel, akademik, medikal, tıp gibi aklınıza gelebilecek bir çok alanda yeminli çeviri hizmeti sunmaktayız. Aynı zamanda tapu, noter, hastane, nikah ve adliyelerde de yeminli tercümanlarımızla sözlü ve simültane tercümede de sizlerin destekçisiyiz.

Tercüme Ofisinden Yeminli Çeviri Hizmeti Almak

Ofisimizden yeminli tercüme hizmeti aldığınızda profesyonel ve garantili çeviriye sahip olursunuz. En az 5 yıllık deneyimli tercümanlardan destek alırsınız. Size özel bir proje sorumlusu ve çevirinizi kontrol eden editör ekibi ile çalışma fırsatı bulursunuz. 7/24 hizmet ve sorularınıza cevaplar alabilirsiniz. Türkiye’nin marka tercüme bürosu ile çalışarak sorunsuz çeviriler sizi bekliyor.