Azerice Tercüme

Azerbaycan hem sınır komşumuz hem kardeş ülkemiz. İki ülke arasındaki tarihsel bağlar ve kardeş toplumumuz olması sebebiyle güçlü ekonomik, siyasi, eğitim ve ticari bağlar vardır. Bu ilişkiler bütünü Azerice tercüme alanına da yansımakta ve ülkemizde talebi olan ana dillerden biri de Azerice çeviri olmaktadır. Azerice dilinde her zaman olduğu gibi kaynak hedef dil üzerinden hedef dilde ana dili olan tercümanlarla çalışarak kaliteli ve sorunsuz işlere imza atmaktayız. Azerice çeviri hakkında merak ettiğiniz konuları makalemizin devamında bulabilirsiniz.

Azerice Tercümede Kalite İçin

Azerice dilimize yakın bir dil olduğu için ve çok sık Azerbaycanlı dostlarla karşılaştığımızdan üstüne yorumu çok olan dillerden bir tanesidir. “Tercüme Ofisi” olarak bu dilde yaklaşık 35 tercümanla ve 100’e yakın alanda hizmet vermekteyiz. İlk ilkemiz ana dilde tercümanlarla çalışmak olurken, sağlam editör kontrolü ve konuya hakim uzman tercüman seçimlerimizle kaliteli tercümeler çıkarmaktayız.

Evlilik Evrakları Azerice Yeminli Çeviri Olacak

Azerbaycan’dan gelen veya buradan oraya yapılan işlemlerden bir tanesi de evlilik evrakları tercümesidir. Bu işlem genelde yeminli tercüme olarak istenir. Bazı kurumlar yeminli tercümeden sonra noter onayını da şart koşarlar. Burada yeminli tercüme istendiğinde ofis olarak çevirmen arkadaşımız tercümeyi tamamlar kontroller yapıldıktan sonra çeviriyi doğru yaptığına dair beyanı ile imzalar. Bu işleme Azerice yeminli tercüme diyoruz.

Azerice Tercümede Noter Tasdiki Talepleri

Yeminli çeviri sonrası istenen bir diğer işlem noter tasdikli Azerice tercümedir. Bu noktada tercüman imzalı onaylı evraklar tercüme ofisi kaşesi ile noter onayına sunulur. Noter tasdikleri sayfa başı olarak tercüme dışında ücretlendirilir. Tercüme yaptıracağınız evrakın noter ücretini ödedikten sonra gerekli çalışmalar yapılarak noter onayı yapılır ve tarafınıza teslimi sağlanır.

Azerbaycan’da Okul Başvurusu İçin Evraklar Apostilli İsteniyor

Azerice dilinde tasdik anlamında son olarak da apostil veya konsolosluk onayları istenir. Eğer ülkemizden aldığınız bir evrakı apostil yaptırmak isterseniz önce tercüme ardından noter onayı son olarak da kaymakamlık ve valiliklerden apostil aldırabilirsiniz. Apostil ücretsiz bir işlemdir. Konsolosluk onayı bazı belgelerde istenmektedir. Oradaki ücretlendirmeleri yine sayfa başı olarak bu kurumlar belirler.

Azerice Tercümanların Yoğun Çalışma Temposu

Azerice tercüme belli başlı ana diller içinde talebi fazla olan dillerden olduğu için çevirmenler günde ortalama 15 ile 20 bin civarında karakter olarak iş yapmaktadırlar. Özellikle son dönemde inşaat alanındaki çeviri işler yoğundur. Yine ikili görüşmeler ve toplantılardan ötürü sözlü ve simultane tercüme talepleri de bir hayli fazladır.

Azerice Çeviride Genel Talebi Olan Belgeler

Her dilde ilk sırada genelde pasaport, vekaletname, sağlık sigortası, diploma, eğitim belgeleri, vize evrakları, banka hesapları, inşaat üzerine kılavuzlar, tanıtım metin ve broşürleri gibi bir çok evrak yer almaktadır. Genel talepler dışındaki evraklarda da çeviri ofisimizden yardım alabilirsiniz.

Acil Azerice Tercüme ve Alan Çevirileri

Acil tercümeye ihtiyacım var. Bu söz sonrası hemen ekibimiz size yardımcı olmak için harekete geçer. İlk olarak kaynak hedef dil ayrılır. Konular belirlenir. Çeviri istenen zaman ve karakter sayısına göre tercüman atamaları yapılır. Çeviri devam ederken editör kontrolü ile güzel işlere imza atılır. Azericede çeviri yaptığımız alanlara gelince teknik, eğitim materyalleri, medikal, tıp, siyasi, ekonomik, turizm, tanım vb. çeviriler yapılmaktadır.

Azerice Sözleşme Tercümesini Kaç Paraya Yaptırabilirim?

Tercümede bu bilgiler sonrası en son iş tercüme ücretlerine gelir. Burada da belli kriterler uygulanır. Örnek olarak bazılarından bahsedelim.

  1. Tercüme için gelen metnin dili ve çevrileceği dil
  2. Konu içerik bilgileri
  3. Karakter kelime sayısı
  4. Yeminli, noterli, apostilli olarak istenmesi
  5. Müşteriden gelen teslim süre bilgisi
  6. Ek kontrol istenmesi

gibi durumlara bakılarak çeviri ücreti belirlenir. Azerice tercüme fiyatı değerli onayınız sonrası tercüme işleme alınır ve tarafınıza teslim edilir.

Azerice Tercüme Azerice Tercüme ihtiyaçlarınızda 15 yıllık tecrübe ve dile hakim tercümanlarımızla siz değerli müşterilerimize destek vermekten memnuniyet duyarız. Türkçe Azerice ve Azerice Türkçe dışında ekibimiz İngilizce Azerice yada Azerice İngilizce yönlerinde de tercüme hizmeti online olarak sağlamaktadır.
www.tercumeofisi.com
Whatsapp
Yeminli, Noterli ve Apostilli tercüme için yardım hattı.