Pasaport Tercüme

Pasaport yurt dışına çıkış veya ülkemize giriş anahtarımız. Hem bizler hem turistler için olmazsa olmaz kimlik. Pasaport bu kadar önemliyken ve dış hatlar uçuşlarında ana gerekli belge olduğundan tercümesi de bir çok kurum tarafından istenmektedir. Pasaport tercümesi için dünya üzerindeki bütün dillerde yeminli, noter tasdikli pasaport çeviri ve apostilli pasaport tercüme onayı tarafımızca yapılmaktadır.

Pasaport Tercümesi Genelde Nasıl İstenir?

Pasaport genel olarak 3 çeşit onay ile kullanılır.

 • Yeminli tercüman imzalı pasaport tercüme
 • Noter onaylı pasaport çeviri
 • Apostil onaylı pasaport tercümesi.

Bu aşamalar şu sıra ile olur sizden gelen talep üzerine pasaportun resimli sayfasındaki bilgiler çevrilir önce yeminli tercüme olarak hazırlanır. Eğer noter onayı istenirse noter alınır. Son olarak ta istenmesi durumunda pasaporta apostil alınır.

Pasaport Tercümesinin İstendiği Durumlar

 • Yurt dışına ziyaretler
 • Eğitim amaçlı çıkışlar
 • Ticari ve çalışma amaçlı çıkışlar için
 • Turistik seyahatler
 • Ülkemizde yabancıların vekalet verme durumları
 • Yabancılara mülk gayrimenkul satışlarında
 • Yabancıların hastanede tedavilerinde
 • Yurt dışı kurumlarına yapılacak resmi başvurular

gibi benzeri konularda ilgili kurumun isteği doğrultusunda pasaportun çevirisi istenir.

En Fazla Talep Gören Pasaport Çeviri Dili

Tercüme Ofisimiz 160 dilde pasaport çeviri hizmeti sunmaktadır. Ama bu diller arasında en fazla talep sıralaması yapmak gerekirse

 1. İngilizce
 2. Almanca
 3. Arapça
 4. Rusça
 5. Fransızca
 6. Azerice
 7. Türkmence
 8. Portekizce
 9. İspanyolca

gibi diller ilk sıralarda yer almaktadır.

Pasaport Tercüme ve Noter Ücretleri

Pasaportun tercümesi ayrı noter onayı ayrı fiyattır. Siz pasaportunuzu bizlere ulaştırdıktan sonra önce çeviri fiyat teklifini alırsınız. Ardından tercüme yapılır noter onayı ise noterin belirlediği rakamlar üzerinden hesaplanır. En düşük noter onay ücreti sayfa başı olarak 156 TL dir. Noter ücretleri hakkında ayrıntılı bilgi için proje ekibimize danışabilirsiniz. Ayrıca online olarak sitemizden de noter onaylı pasaport tercümesi talebinde bulunabilirsiniz.

Pasaportumu Çevirtmek İstiyorum Ne Kadar Sürer?

Pasaportunuz bize ulaştıktan sonra 30 dakika içinde tercümanlarımız ve editör kontrolü sonrası hazır olur. Sonrasında istediğiniz onay işlemi evraka uygulanarak tarafınıza teslimi sağlanır.

İstanbul'da Pasaportumu Noter Onaylı Yaptırmak İstiyorum

İstanbul veya ülkemizin neresinde olursanız olun ister whatsapp, ister mail ister online olarak pasaportunuzu bize ulaştırın tercüme ve noter onayını Beyoğlu 3. Noter, Üsküdar 17. Noterlerde ve Kadıköy 11. noterliğinde yaparak tarafınıza teslim etmekteyiz.

Online Pasaport Noterli Tercümesini Nasıl Yapabilirim?

Online pasaport tercümesi için yapmanız gereken pasaportun resimli sayfasını sisteme yükleyerek kaynak ve hedef dil seçimi yaparak buradan sonra ister yeminli pasaport tercümesi isterseniz de noter onaylı pasaport tercümesi sekmesini seçmenizden sonra ödemeyi EFT, Havale ve Kredi Kartınız ile yaparak online noter onaylı pasaport tercümeniz işleme alınır ve kısa sürede sizlere teslimi yapılır.

Pasaport Tercümesi Sonrası Ödemeyi Nasıl Yapabilirim?

Ofisimiz her alandaki kolaylıklarına ödeme noktasında da yardımcı olmaya deva etmektedir.

 • EFT
 • Havale
 • PTT hesabı
 • Kredi kartı

gibi yöntemlerin size uygun olanından ödemenizi yapabilirsiniz. Ödeme yardımı için proje ekibimizden destek alabilirsiniz.

Pasaport Tercüme 160 dilde pasaport tercüme hizmeti veren çeviri büromuz, ayrıca pasaport çeviri ile birlikte noter tasdikleri ve apostil hizmeti de vermektedir. İster online isterseniz de mail ile teklif alabilir ve işlemlerinizi kısa zamanda yaptırabilirsiniz.
www.tercumeofisi.com
Whatsapp
Yeminli, Noterli ve Apostilli tercüme için yardım hattı.