Endonezce Tercüme

Endonezyaca veya Endonezce dili olarak bilinir. Bu dil son dönemde ülkemizde sık kullanılmaya başlandı. Bunun nedenlerinden bir tanesi iki ülke arasındaki sıcak ve samimi ilişkiler olarak açıklanabilir. Durum böyle olunca bu dil üzerinde yetkin tercümanlar Endonezce tercüme piyasasında yerini aldı.

Endonezce Tercüme’de Bilinmesi Gerekenler

Endonezya dünyanın en kalabalık ülkesi olmasından dolayı öncelikle bu dil üzerinde tercüme yapacak kişinin bu kültürü çok iyi tanıması gerekir. Yine;

 • Kaynak hedef dil yönünde ana dilde tercümanla çalışmak gerekir.
 • Tercüme konusuna göre ilgili tercümana iletilmeli (tıp – sözleşme)
 • Kontrol aşaması
 • Türkçe ve Endonezce üzerinde tercüme yapılırken kelime araştırmaları
 • Endonezce alfabe veya kelimeler konusunda sözlük blog veya Google, yandex gibi araçlardan yararlanılması gerekir.

Endonezyaca Yeminli Tercüme Aşamaları

Endonezyaca dilinde tercüme aşamaları ilk olarak yeminli tercüman imzalı tercüme olarak tanımlanabilir. Endonezce yeminli tercüman imzalı olması için çevirmenin noterden yemin zaptının bulunması gereklidir. Endonezce’den veya Endonezceye tercüme edilecek evrak tercümana iletilir. Tercüman çeviriyi tamamlar ve sonra yaptığı evrakları imzalar buna Endonezyaca yeminli tercüme deriz.

Endonezce dilinde bir başka onay ise noterli tercümedir. Tercümanın imzaladığı evraklar noter onayına sunulur. Noterde yemin zaptı bulunan tercüman imzalı evraklar noterin tasdikinden geçerek noterli Endonezce tercüme ortaya çıkar. Yeminli veya noterli tercüme de fark noter için ekstradan ücret ödenmesidir. Noterli tercüme isteğini vereceğiniz kurum belirler. Ücretler;

 • Sayfa başı
 • Satır sayısı
 • Kelime sayısına göre belirlenir.

Bir diğer onay veya tercüme aşaması Endonezce evraklara apostil alınmasıdır. Bir evrak örnek diploma Türkçe Endonezce tercüme ettirdiniz. Ardından apostil gerekiyor. Apostil iki yerden alınır. Kaymakamlık ve Valilik. Apostil onayı da şirketimizce alınmaktadır. Apostil bazen tercüme öncesi asıl evraka istenebilir. Genelde okul başvurularında talep olur bu şekilde ama bu bir koşul değildir. Endonezce dilinde yapılan tercümelerde son aşama veya son onay ise konsolosluk onayıdır.

Konsolosluklar evrakları şu aşamalardan sonra kabul eder. Tercümenin yapılması, Noter onayı ve Apostil tasdiki ardından belgeler konsolosluktan randevu alınarak evraklara oradan da tasdik alınır. Konsolosluk onayları da ücrete tabidir. Konsolosluklarda bizzat başvuru veya vekalet gereklidir. Diğer 3 işlem tercüme, noter ve apostil şirketimiz tarafından yapılmaktadır. Endonezya’ya seyahat oldukça kolaydır. Eğer pasaportunuz varsa kapıda vize alarak ülkeye giriş yapabilmektesiniz.

Endonezce Noterli Talep Edilen Tercüme Evrakları

Endonezce dilinde tercüme istekleri ticari ilişkiler aşırı yoğun olmadığından evrak düzeyinde kalmaktadır. Adalar ülkesi olan Endonezya’da genelde elektrik veya jeneratör üreticisi olan Türk firmaları faaliyet göstermektedir. Onun dışında eğitim amaçlı gidişler çok daha yaygındır. Bu anlamda tercümelerde;

 • Pasaport
 • Diploma
 • Transkript
 • Doğum belgesi
 • Evlilik evrakları
 • Sabıka kaydı
 • Sağlık raporları
 • İkametgah

gibi belgelerin tercümeleri yoğun olarak istenmektedir. Ofisimiz bu belge veya diğer alanlardaki tercüme isteklerinizi karşılamaktadır.

Endonezyaca Dilinde Diğer Hizmetlerimiz

Müslüman ülke olması ve bir çok Türk vatandaşının burada yaşamasından dolayı bir çok alanda tercüme isteği doğmaktadır.

 1. Ardıl tercüme Endonezce dilinde.
 2. Simultane çeviri
 3. Türkçe dışında Endonzece İngilizce veya İngilizce Endonezce diye adlandırdığımız çapraz çeviri hizmetimiz mevcuttur.

Bu 3 alanda da bizlerden ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Endonezce Tercüme Elinizin Altında

Teknolojiyi yakından takip eden ofisimiz sizlere daha hızlı ve dilediğiniz saatte hizmet verebilmek için online tercüme sekmesini hayata geçirdi. https://www.tercumeofisi.com/Cart Bu linki tıklayarak ister evden ister iş yerinizden dilediğiniz saatte tercüme hizmeti alabilirsiniz. Dosyayı yüklemeniz yeterli. Sistem size ücret bilgisi vererek EFT, Havale veya Kredi Kartı ile ödeme seçenekleri sunar ve bu seçeneklerle sizlerde tercüme hizmetini alırsınız. Ayrıntılı Endonezce tercüme ücretleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Bu hizmeti alabilmek için internete erişmeniz yeterlidir.

Endonezce Tercüme Endonezce Tercüme'de kalite ve deneyimin 24 saat kesintisiz adresi. Kredi kartı ile ödeme imkanı. 24 saat online teklif alma fırsatı.
www.tercumeofisi.com
Whatsapp
Yeminli, Noterli ve Apostilli tercüme için yardım hattı.