Osmanlıca Tercüme

Osmanlı Devleti sonrası her ne kadar Osmanlıca büyük oranda hükmünü kaybetmiş olsa da Osmanlı Devleti’nden kalma bir çok belge, evrak, doküman ve arşiv bu dili hala geçerli kılmaktadır. Özellikle üniversitelerde Osmanlıca dilinin son derece iyi öğretilmesi sonrası Osmanlıca tercümede bir çok alanda yapılmaya başlandı. “Tercüme Ofisi” olarak Osmanlıca çeviri alanında bir çok konuda sizlere katkı ve destek sağlamaktayız.

Osmanlıca Yeminli Çeviri Nasıl Yapılır?

Osmanlıca yeminli çeviri demek sizlerde belge ve dokümanlar geldikten sonra tercümanlarımız tarafından evraklarınız tercüme edilir. Sonrasında çevirmenimiz tercümeyi doğru yaptığını beyan ederek imzalar ve buna ofis olarak kaşelerimizi ekleyerek tercüme Osmanlıca yeminli tercüme olur.

Osmanlıca Noter Onaylı Tercüme Yaptırabilir Miyim?

Elbette yaptırabilirsiniz. Sizlerden gelen her hangi bir evrak tercüme sonrası noter onayından geçerek noter tasdikli çeviri olarak kullanılır.

Osmanlıca’da Çevirisini Yaptığımız Bazı Evraklar

  • Matbu
  • Tapu ve senetleri
  • Temettuat defterleri
  • Beratlar
  • El yazmaları
  • Gazete
  • Ahkam defterleri
  • Şerriye sicilleri
  • Fermanlar
  • Tezler

gibi bir çok alanda Osmanlıca dilinden çeviri yapmaktayız.

Tapu İşlemlerine Osmanlıca Yeminli Tercüman

Türkiye'nin neresinde olursanız olun tapu işlemlerinde yeminli tercüman gereksinimlerinizi karşılamaya devam ediyoruz. Her hangi bir tapu dairesinde arşiv taraması mı yapacaksınız adresiniz “Tercüme Ofisi” olmalı. Bize ulaşın sonrasında biz sizlere tercüman konusunda her yerde yardımcı olalım. Osmanlıca tercüman için günlük haftalık ve aylık bazda ücretleri öğrenmek için bizlerle bağlantıya geçebilirsiniz. Proje ekibimiz tapu dairelerinde tercüman ihtiyaçlarınız için her daim yanınızda.

Osmanlıca Tercüme Yaptırsam Ödeyeceğim Tutar Ne Olur?

Osmanlıca çeviri yaptırdığınızda yine belli şartlara göre fiyatlar belirlenir. Örnek olarak, Kaynak ve hedef dil, genelde bu Osmanlıca Türkçe yönüne olur. İçerik konusu matbu evrak mı tapu mu, yoksa ferman tarzı bir doküman mı, karakter sayısı kaç kelime kaç karakter kaç sayfa, teslim zamanı ve tercümede resmi onay durumuna göre ortaya bir ücret çıkar. Bu fiyatlandırmadan sonra çeviri yapılır ve tarafınıza teslim edilir.

Osmanlıca Tercüme Osmanlıca Tercüme'de yazılı evrak tercümeleri, arşivlerde Osmanlıca tercüman ile araştırma yapma ve noter onaylı çevirilerle ilgili "Tercüme Ofisi"miz ile bağlantıya geçebilirsiniz.
www.tercumeofisi.com
Whatsapp
Yeminli, Noterli ve Apostilli tercüme için yardım hattı.