Reklam Tercüme

Reklam o kadar bizle yaşayan ve gelişen bir olgu oldu ki son dönemde “Reklamın iyisi kötüsü olmaz” sözüne kadar iş ilerledi. Reklam tercümesi veya reklam içerikli çeviriler öyle önem kazandı ki üreticiler yaptıkları veya ürettikleri ürünleri piyasaya kazandırmak ve satabilmek için yeni pazarlara açılmaya başladı. Örnek olarak ülkemizde üretilen bir gömlek Çin’de veya Togo’da satılabiliyor. Bu ya reklam yolu ile veya oralarda satış temsilcisi bayi bularak veya direkt markalar bu ülkelere bizzat giderek satış ağlarını genişletmeye başladılar. Peki reklam bu kadar önemliyken reklam çevirisinde nelere dikkat edilmelidir.

Online Reklam Tercümesi Nasıl Yaptırabilirim?

Dünya küresel bir pazar haline geldi. Buradan bakılınca bu pazarda iş tutabilmek veya bu pazardan pay almak için bazı harcamalar ve nokta atışı yaparak devam etmek için en önemli unsurlardan biri de reklam yapmaktır. Bu reklam süreci için ofisimiz hangi dile tercüme yapmak isterseniz isteyin o dile ve pazarlama sektörüne hakim çevirmenler ile sizlere tercüme desteği sunmaktadır.Çeviri ofisimiz bu alanda yapacağınız tercümelerde o dile hakim ve ticari ayrıntıları bilen tercümanlar ile çalışarak reklam tercümesi hizmeti sunmaktadır.

Reklam Çevirisi İçin Bazı Öneriler

İlk olarak çeviriyi yapacak kişi ürünün satıldığı dilde ana dilde çevirmen olmalı

  • Ürün ile ilgili tam olarak tüm ayrıntısına kadar bilgili olmalı
  • Reklam dili üzerine deneyimli olmalı
  • Slogan cümlelerde hitap edilecek kitleyi iyi tanımalı
  • Amaç hem satışı artırmak hem de akılda kalıcı olmalı
  • Marka değerini artırıcı yönde çeviri yapılmalı

gibi bir çok etken reklam dili tercümelerinde önem kazanır.

Reklam Tercümelerinde Çalıştığımız Alanlar

Reklam çevirilerinde televizyon reklamları, radyo reklamları, internet reklamları, gazete reklamları, dergi reklamları, billboard reklamları, sinema reklamları, dizi reklamları, tanıtım reklamları vb. bir çok alanda reklam hizmeti vermekteyiz. Sektör olarak ise gıda üzerine reklam çevirileri, giyim üzerine reklam tercümeleri, çevre, eğitim, inşaat, cam, elektrik, elektronik, metal, otomotiv, spor, tarım, turizm, ulaştırma, tekstil vb. bir çok alanda reklam çeviri hizmetimiz mevcuttur.

Reklam Tercümelerinde Yeminli ve Noter Onaylı Çeviri İstekleri

Reklam dili üzerine yapılan tercümelerde genelde reklam çevirileri için yeminli ve noter onaylı çeviri talebi gelmez. Geldiği durumlarda da firmamız 160 dilde sizlere destek vermektedir. Noter onayları genel olarak sayfa başı 90 TL’den başlayarak satır sayısı ve karakter olarak hesaplanır. Net noter fiyatları için çeviri ofisimizden bilgi alabilirsiniz.

Reklam Çevirilerinde Ücretlendirmeleri

Reklam tercümelerinde fiyatlandırma yapılırken müşterilerimizin bilmesi gereken konu ucuz iş yapmak yerine kaliteli iş yaptırarak daha etkili reklam dili ile müşterilere ulaşıp satışı artırmaktır. Reklam çeviri ücretlendirmesinde genel olarak bilinen;

  • Kaynak dil ve hedef dil
  • İçerik
  • Karakter sayısı
  • Teslim zamanı
  • Müşteri notları

gibi kriterler dikkate alınır. Ama özenli bir çalışma için verilen fiyata araştırma ve pazara en iyi şekilde nasıl girilir gibi faktörlerde eklenerek reklam çeviri fiyatı ortaya çıkar.

Reklam Tercüme Reklam Tercüme konusunda 15 yıldır sahip olduğumuz sektörel tecrübe ile sizlere destek olmaktan memnuniyet duyarız.
www.tercumeofisi.com
Whatsapp
Yeminli, Noterli ve Apostilli tercüme için yardım hattı.