Afganca özellikle Afganistan ve Pakistan'ın bir bölümünde konuşulan dildir. Afganistan ile tarihten gelen bağlarımız çok güçlüdür. Kurtuluş Savaşı yıllarındaki ülkemize destekleri sonraki yıllarda ülkemizin o topraklara yardımları karşılıklı olarak sürekli devam etmiştir. Ülkemizde çok sayıda Afgan kardeşimizde yaşamaktadır. Bu anlamda Afganca tercüme de yıllar içinde ön plana çıkmaya başlamıştır.

Afganca Çeviride Şu Uyarılara Dikkat

Afganca genel itibari ile zor bir dildir. Çevirisi dikkatle ve özenle yapılmalıdır. Hataya mahal vermemek adına Afganca Türkçe çeviride kullanılan tercüman ile Türkçe Afganca tercümede kullanılan çevirmenin ana dilde tercüman olmasına dikkat edilmelidir. Ayrıca tercümanın ilgili konu ile alakalı uzmanlığının olmasına dikkat edilmelidir.

Afganca Ehliyetimi Türkçeye Yeminli Tercüme Yaptırmak İstiyorum?

Afganca tercümede en fazla gelen taleplerden bir tanesi de ehliyet çevirisidir. Genelde Türkiye’de yaşayan Afgan vatandaşlar ehliyetlerini tercüme ettirmek isterler. Yeminli Afganca çeviri hizmeti sunan ofisimiz bu konuda sizlere tam destek sağlamaktadır.

Afganca Noter onaylı Tercüme Nasıl Yapılıyor?

Afganca her hangi bir işiniz var ve bunu noter tasdikli yaptırmak istiyorsunuz. Yapmanız gereken bizimle irtibata geçerek önce çeviri metnini hazırlatmak ardından da noter onaylı Afganca tercüme için tasdik almak. Ofisimiz sizler adına tercüme ve sonrasında noter onayı hizmetini Afganca dilinde vermektedir. Daha fazla ayrıntı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Afganistan'a Apostil Nasıl Alabilirim?

Apostil almak için öncelikle tercümeli evrakta yapmanız gereken noter tasdiki almaktır. Evrak noter tasdikli olduktan sonra apostil için kaymakamlık ve valiliklerden onay alabilirsiniz. Bizlerde noter ve apostil işlemlerini sizin adınıza takip edebiliyoruz.

Afganca Görüşmeye Tercüman Arıyorum?

Firmamız Afganca’da sadece yazılı çeviri alanında değil sözlü ve simultane olarak da hizmet vermektedir. Afganca olarak iş görüşmesi, hastane, tapu, noter, ticari görüşmeler vb. birçok konuda sizlerin yanındayız. Sözlü çevirmen ihtiyaçlarınızda bir gün önceden bilgi vermeniz durumunda uygun tercüman görevlendirilerek sizlere destek olmaktayız.

Afganca Tercüme Yaptırsam Maliyeti Ne Kadar Olur?

Afganca tercümede maliyet hesaplaması için şunları bilmemiz gerekir.

  • Kaynak ve hedef dil nedir.
  • İçerik konu
  • Kelime veya karakter sayısı
  • Yeminli, noterli, apostilli vb.
  • Teslim zamanı
  • Müşteri istekleri

gibi konulara bakılarak Afganca çeviri ücreti tarafınıza bildirilir. Afganca tercüme konusunda daha fazla ayrıntı için proje ekibimiz hizmetinizde.