Diploma Tercüme

Diploma eğitim hayatımız boyunca verdiğimiz emeklerin karşılığı. Diploma tercümesi ise genel olarak ülkemizden yurt dışına bir başvuru yapacaksak veya oradan ülkemizde bir işlem yapacaksak bunlarla ilgili elimizdeki eğitim durumumuzu gösterir belgeyi o ülke diline çeviri yaptırırız. İşte bu işlemler bütününe diploma tercüme diyoruz. Tercüme ofisi olarak sizlere bu alanda hizmet vermekten mutluluk duyarız.

Diploma Tercüme Türleri

Genel olarak en bilinen diploma türleri şunlardır.

 • Lise
 • Ön lisans
 • Lisans
 • Master
 • Doktora

bunların dışında diplomaları doktor diploması, veteriner diploması, avukat diploması, mühendis diploması gibi alt kollara ayırarak da kullanabiliriz.

Yeminli Diploma Tercüme Hizmeti

Tercüme Ofisimiz sizlere tüm belge çevirilerinde verdiği hizmeti diploma çevirisinde de sağlamaktadır. Ofisimizden dilediğiniz dile diploma tercümesi talebinde ister online, ister mail, ister telefon, ister kargo, ister canlı destek hattımızdan veya ofise bizzat başvuru ile yapabilirsiniz. Evraklarınız dilediğiniz dile yeminli tercümanlarımız tarafından tercüme edilerek sizlere imzalı ve yeminli tercüme ofisimizce kaşelenerek teslim edilir.

Diploma Tercümesinde Noter Onayı İstenmesi

Tercüme büromuz sizlere diploma çevirisinde aynı zamanda noter tasdik hizmeti de vermektedir. Büromuz online veya diğer mecralardan gelen taleplerinizi hızlı bir şekilde karşılamaktadır. 24 saat kesintisiz online noter onaylı diploma tercüme hizmeti için sitemize girmeniz yeterli olacaktır. Online olarak diploma ücreti ve noter fiyatlarını da sitemizden öğrenebilirsiniz.

Yök İçin Diploma Tercümesi Nasıl Olmalı?

Diplomada ülkemizde en fazla yapılan işlemlerden birisi de Yök üzerinden denklik alma durumudur. Burada öne çıkan konu diplomanın Yök için hazırlanırken hangi safhaları yapmanız gerektiğini iyi bilmeniz gerekmektedir. Yökten diploma için onay alırken öncelikle;

 • Diploma tercümesi yeminli ve noter tasdikli tarafımızca yapılır.
 • Okuduğunuz yıllara ait dersler çevrilir (transkript) noterlenir
 • Eğer var ise okulunuzun diploma eki de tercüme ve noterlenir.

Bu evraklarda yapılacak en ufak hata diplomanızı yök denklik onayı almanın önüne geçecektir. Yök için tüm evraklar noterli ve bizzat asılları ile birlikte noterli hallerinin de teslimi şarttır. Diplomanıza denklik alırken kafanıza takılan tüm sorulara ofisimizden destek alabilirsiniz.

Diploma Tercümesi Nasıl Yapılmakta?

Sizler diplomanızı her hangi bir dile tercüme ettirmek istediğinizde bize ulaşmanız yeterli olacaktır. Diplomanızı ister yeminli tercüman imzalı, ister noter tasdikli diploma tercümesi veya noterin ardından apostilli olarak diplomanızın çevirisi sizlere teslim edilir. Diploma çevirisinde aşamalar şöyledir. Örnek Makine mühendisliği diplomanızı Türkçe’den Arapça’ya tercüme ettireceksiniz. Önce evrakı mail, internet, sitemizdeki canlı destek, whatsaap vb. iletişim araçlarından birinyle evrakı bize ulaştırmanız gerekir. Ardından proje ekibimiz çeviriyi makine alanında uzman tercümana çevirttikten sonra editör kontrolüne alır. Sizden gelen onay talebine göre, yeminli, noterli, apostilli ve konsolosluk onayı olacak şekilde evrakınız hazırlanır. Yeminli dışında noter ücretli apostil ücretsiz konsolosluk onayı ise ücretli bir işlemdir.

İstanbul’da Diploma Tercümesi Yapan Çeviri Büroları

İstanbul tercüme sektöründe öncü iller arasında yer almaktadır. Bu anlamda diploma veya başka bir belgenize tercüme yaptırmak istediğinizde “Tercüme Ofisi” ile bağlantıya geçebilirsiniz. Avrupa ve Anadolu yakasındaki şubelerimizde hizmet veren büromuz Kadıköy 11, Beyoğlu 3. Noter ve Üsküdar 17. Noterliklerde yeminli ve noter onaylı tercüme hizmeti vermektedir.

Ataşehir’de İngilizce Diploma Tercüme Ücreti Ne Kadar?

Ataşehir son dönemde İstanbul’un yükselen yıldızı. Bu ilçemizde tercüme ile ilgili fiyat almak için ister telefon, veya internet vb. diğer iletişim araçları vasıtasıyla tercüme hizmeti alabilirsiniz. Tercüme ücretleri diplomada şu şekilde hesaplanır.

 • Kaynak ve hedef dil diplomanın
 • Karakter sayısı
 • Uzmanlığı içerik ve konusu
 • İstenen teslim süresi
 • Onay durumu (yeminli – noterli – apostilli)
 • Müşteri istekleri

gibi bilgiler ışığında tercüme fiyatı diploma çevirisinde ortaya çıkar.

En Fazla Diploma Çevirisi Yapılan Diller

Genel olarak “Tercüme Ofisi” bünyesinde yaptığımız diploma çevirilerini baz alarak yaptığımız değerlendirmelere göre;

 • İngilizce – Almanca – Arapça – Rusça
 • Farsça – Fransızca – İspanyolca – Portekizce
 • Azerice – Türkmence – Gürcüce – Lehçe
 • Makedonca – Boşnakça – Çekçe ve İtalyanca

gibi diller ilk başlarda yer almaktadır.

Diploma Çevirisi Nerelerde Kullanılır?

 1. Vize işlemleri
 2. Okul başvuruları
 3. İş başvurusu
 4. Yüksek lisans
 5. Doktora
 6. Master
 7. Yök Denklik almak

gibi ana maddeleri sayabiliriz.

Neden Diplomamı Sizde Tercüme Ettirmeliyim?

 1. Uygun fiyat
 2. Online destek
 3. Tüm dillere noter onaylı hizmet
 4. Aynı gün içinde teslim
 5. Sorunsuz diploma tercüme garantisi
 6. Türkiye’nin her yerine kargo
 7. EFT, Havale, Kredi kartı ve PTT ile ödeme kolaylığı

gibi birçok nedenden ötürü bizi tercih edebilirsiniz. Daha fazla ayrıntı için proje ekibimizle görüşebilirsiniz.

Diploma Tercüme Diploma tercümelerinde deneyimli ekibi ile hizmet veren "Tercüme Ofisi" öğrenci ve mezunlarımıza tüm dillerde yeminli tercüman imzalı, noter onayı gerekirse tasdikli dllerseniz apostilli diploma çevirisi yapmaktadır. Ayrıca Kredi kartı ile ödeme yapma fırsatı da sizleri bekliyor.
www.tercumeofisi.com
Whatsapp
Yeminli, Noterli ve Apostilli tercüme için yardım hattı.