İkametgah Tercümesi

İkametgah birey olarak bizlerin yaşadığımız adres bilgilerinin yer aldığı devletin resmi evraklarından bir tanesidir. İkametgah tercümesi de bu anlamda yapılan işlemlerde kişiyi tanıma adına istenmektedir. Tercüme Ofisi olarak ikametgah ve tüm resmi evraklarda tercüme ihtiyaçlarınız için hizmet vermekteyiz.

İkametgah Çevirisi Nasıl Yapılır?

İkametgah çevirisi nasıl yapılıra geçmeden önce ikametgahı nereden ve nasıl alabiliriz sorusunu cevaplamak gerekir. İkametgah nüfus müdürlüklerinden kimliğinizle beraber ücret vermeden alabileceğiniz bir evraktır. İkametgah ayrıca muhtarlıklardan da verilmektedir. Evrağı aldıktan sonra hangi dile tercüme edeceğinizi belirterek Tercüme Ofisi’ne göndermeniz yeterlidir. Sonrasında çeviri büromuz tercüme işlemine geçer. Yeminli tercüman tarafından çevrilen belge imzalanır ve doğru tercüme yani yeminli tercüme olduğu tescil edilir. İkametgah artık ülkemizde yerleşim belgesi olarakta kullanılmaya başlandı. Hatta kurumlar yerleşim belgesi olarak evrakaların çıktılarını vermektedir. Bu hem Türk diline hizmet olarak düşünülürken hemde yeni bir dönemin başlangıcı olarakta değerlendirilebilmektedir. Bu anlamda artık ikametgah tercümesi yerine yerleşim belgesi tercümesi veya çevirisi denilmesi bize çok yabancı olarak durmayacaktır. Yerleşim belgesi çevirilerinde de "tercüme büromuz"dan destek alabilirsiniz.

İkametgah Tercümesine Noter Onayı Yaptırmak

Noter onayı evrakı vereceğiniz kurumla ilgili bir durumdur. Kimi kurumlar noter onayını kabul ederken kimileri de noter tasdikini zorunlu koşmaktadır. Evrakın yoğunluğuna göre noter onayları 157 TL’den başlamaktadır. Ayrıntılı noter ücretleri için fiyat bilgisi ofisimizden alabilirsiniz.

İngilizce’ye Tercüme Edilen İkametgaha Apostil Alabilir Miyim?

Evrak yani ikametgah İngilizce’ye tercüme edildikten sonra direk olarak apostil alamazsınız. Zira apostil onayı için yeminli tercümeli evraklarda arada noter onayı yaptırmak şarttır. İkametgah tercüme olduktan sonra noterlenir ve ardından kaymakamlık ve valiliklerden apostil alınabilir.

Oturum Belgesi Çevirisinde Şu Noktalara Dikkat

İkametgahın diğer bilinen ismi oturum belgesidir. Oturum belgesi tercümesinde en önemli nokta

  • İsimlerin kontrolü
  • Tarihlerin kontolü
  • İmza ve kaşelerin kontrolüdür.

Oturum belgeleri genelde kısa evraklardır ama bu bilgiler hatasız olması çok önemlidir.

İkametgah Tercümesi İçin Ne Kadar Ödemem Gerekir?

  • İkametgah tercümesinde de diğer belgelerde olduğu gibi
  • Kaynak hedef dil
  • İçerik
  • Kelime ve karakter sayısı
  • Onay durumu
  • Teslim süresi

gibi bilgiler dahilinde çeviri ücreti ortaya çıkar. Daha fazla ayrıntı için tercüme ofisimize ulaşarak bilgi alabilir ve tercüme hizmeti satın alabilirsiniz.

İkametgah Tercümesi İkametgah Tercümesi vize işlemlerinde genelde talep edilir. Yeminli tercüman imzalı ve noter onaylı olarak sizlere kısa sürede destek vermekteyiz.
www.tercumeofisi.com
Whatsapp
Yeminli, Noterli ve Apostilli tercüme için yardım hattı.