Kürtçe Tercüme

Kürtçe tercüme 2000'li yıllardan sonra hızla ivme kazanan özellikle de ülkemizde resmi diller arasına girmesi ile talebi bir hayli olan bir dildir. Kürtçe çeviri doğu ve güneydoğu bölgelerimize sınırı olan devletlerin sık kullandıkları bir dildir. Zira Irak, İran ve Suriye’de ülkemizde olduğu gibi çok sayıda Kürt vatandaşı yaşamaktadır. Hal böyle olunca Kürtlerinde ekonominin içinde yer alması ile resmi yazışmalar Kürtçe dilinde yapılmaya başlanmış ve ülkemizde özellikle tercümeler noter yeminli olarak noter tasdiki alınmaya başlamıştır. Kürtçe yeminli tercüman ve Kürtçe olarak adliyelerde tercüme ve bilirkişi tapu satışlarında da Kürtçe tercüman kullanılmaya başlanmıştır.

Kürtçe Çeviride Bilmeniz Gerekenler

Kürtçe artık resmi dil işlemlerinde geçerlidir. Kürtçe bilmeyen bir vatandaş şu işlemlerde Kürtçe tercüme ve tercüman kullanabilir.

 • Noterden vekalet verirken
 • Noterde herhangi bir evrakı Türkçe Kürtçe tercümesine onay alabilir
 • Noter satışlarında Kürtçe tercüman kullanabilir
 • Tapu işlemlerinde alıcı veya satıcı Türkçe bilmiyorsa Kürtçe tercüman ile satış yapabilir. (Tapu satışlarında tercümanın adli yeminli Kürtçe tercüman olması zorunludur)
 • Hastanelerde Kürtçe bilmeyen vatandaşlar için noter yeminli tercüman görev yapabilir.
 • Polis ve emniyet işlemlerinde yeminli Kürtçe tercüman görev yapabilir.
 • Mahkeme ve davalarda Kürtçe adliye yeminli tercüman görev alabilir.
 • Bilirkişi gerektiren işlemlerde adli yeminli Kürtçe çevirmen görev alabilir. Daha fazla bilgi için lütfen iletişime geçiniz.

Kürtçe Tercümede Lehçe Farkları

Kürtçe tercüme birden fazla lehçe vardır. Bu lehçelerin farklı olması Kürtçe çevirideki en zor konudur. Kürtçe lehçeler ise şunlardır.

 • Sorani Lehçesi
 • Kurmanci Lehçesi
 • Kelhuri Lehçesi

3 lehçede birbirinden farklıdır. Kürtçe tercümanların bir çoğu bu 3’ünü aynı anda konuşamaz yazamaz. Çünkü içerikleri birbirinden farklıdır. Soranice’nin yazım dili çoğunluklar Arap ve Fars alfabesidir. Kurmanci ise Latin, Kiril ve Arap alfabesi ile yazılır. Ülkemizde de en çok konuşulan Kürt lehçesidir. Kelhuri ise İran tarafında çoğunlukla konuşulan dildir.

Yeminli Kürtçe Sözleşme Tercümesi Yapıyor Musunuz?

Tercüme Ofisi’miz Kürtçe dilinde tüm dillerden Kürtçeye yeminli çeviri hizmeti sunmaktadır. Yeminli çeviri tercümanın yaptığı çevirinin doğruluğunu beyan ederek tercümeyi imzalamasına denir.

Türkçe Vekaleti Kürtçe Tercüme Ve Noter Onaylı Yapabilir Misiniz?

Çeviri büromuz sizlerden gelen talepler doğrultusunda tercümeleri yapar. Sonrasında evraklar noter onayına hazırlanır. Ve Kürtçe vekalete noter tasdiki tarafımızca yapılmaktadır.

Kürtçe Notere Yeminli Tercüman Hizmetiniz Var Mı?

Noterde bir işleminiz var. Vekalet, satış, devir, gayrimenkul veya araba vb. gibi. Tercüme Ofisi’mize ulaşmanız yeterli, noter onaylı tercüme işlemlerinizde tercümanımız sizlerin hizmetinde. İstanbul başta olmak üzere tüm Türkiye’de makul fiyatlarla hizmetinizdeyiz.

Tapu Satışına Kürtçe Adli Yeminli Tercüman Gönderiyoruz

Tapu işlemlerinde Kürtçe yeminli tercüman mı gerekli sizlere. Satıcı veya alıcı Türkçe bilmiyorsa Kürtçe tercüman hizmeti tarafımızca verilmektedir. Bu tür işlemleriniz için bize bir gün öncesinde haber vermeniz yeterlidir.

Mahkemeye Adli Yeminli Kürtçe Çevirmen Hizmeti Ne Kadar?

Mahkemede adli yeminli tercüman gereksinimlerinize tarafımızca karşılanmaktadır. Hangi mahkeme olursa olsun. Sulh, boşanma, ceza fark etmeksizin adli yeminli Kürtçe çevirmenlerimizle hizmet vermekteyiz. Ücret bilgisi için lütfen bizimle bağlantıya geçiniz.

Hastane İşlemlerine Kürtçe Tercüman Desteği Alabilir Miyiz?

Bir hastanız var ve Türkçe bilmiyor. Hastane işlem yapmak için kendisinden teyit almak için tercüman talep edebilir. Bu durumda yeminli bir tercüman şarttır. Bu hizmette tüm şahıs, hastane ve kurumlara tarafımızca verilmektedir.

Kürtçe Yazılı Tercüme Yaptırsam Tahmini Ne Kadar Öderim?

Kürtçe yazılı tercüme ücretlerinde de diğer diller gibi;

 • Kaynak hedef dil
 • İçerik
 • Karakter kelime sayısı
 • Teslim zamanı
 • Onay durumu (yeminli-noterli-apostilli)

gibi durumlar Kürtçe tercüme ücretini belirler. Çeviri büromuz Kürtçe yazılı tercüme ve sözlü çeviride tüm alanlarda ve lehçelerde sizlere destek vermektedir. Destek verdiğimiz alanlardan biri de Kürtçe seslendirme ve dublajdır. Ayrıca reklam seslendirmelerinde de hizmetinizdeyiz.

Kürtçe Tercüme Kütçe Tercüme konusunda Türkçe yönüne veya Kürtçe İngilizce yönüne dilediğiniz yönde ve alanda tercüme hizmeti ofisimizden alabilirsiniz. Ayrıca Kürtçe noter yeminli tercüman ve adli yeminli Kütçe çevirmenlerimizle sözlü işlerinizde (noter,tapu,hastane) konularda sizlerin hizmetindeyiz.
www.tercumeofisi.com
Whatsapp
Yeminli, Noterli ve Apostilli tercüme için yardım hattı.